Короткий огляд повнокольорових лазерних принтерів формату А4

На сьогоднішній день у поле нашого зору потрапили 8 моделей повнокольорових лазерних та світлодіодних принтерів та один принтер, заснований на твердочорнильній технології друку. Чому саме ці апарати? На наш погляд, це найперспективніші принтери в плані попиту на них і за співвідношенням ціна/якість. До того ж список моделей, вартих уваги, дуже широкий і тому доводиться обмежуватися лише частиною з них. Сподіваємося, що цей матеріал допоможе вам поверхово ознайомитися з ринком повнокольорового друку.
Отже …

ОKI C5100n

А почнемо ми наш короткий огляд із молодшої моделі лінійки повнокольорових принтерів Оki - компактного та швидкісного ОKI C5100n.
У цьому світлодіодному принтері використовується однопрохідна технологія друку, що дозволяє виводити на друк 12 повнокольорових відбитків за хвилину з роздільною здатністю 600 х 1200 dpi. У класі апаратів, вартість яких коливається в районі 1000 $ відмітки, цей показник є рекордним. Крім того, OKI 5100n має широкий спектр програмного забезпечення, характерний для більш “важких” принтерів. Оскільки це GDI - принтер (використовуються ресурси ПК), то 32 Мб ОЗУ цілком достатньо для вирішення більшості завдань.
Відмінний варіант офісного принтера для малих робочих груп.

OKI 7300n

Мережевий світлодіодний принтер для середніх робочих груп. Завдяки однопрохідній технології швидкість друку досягає 20 повнокольорових сторінок за хвилину з роздільною здатністю 600 x 1200dpi. Стандартно оснащений 64 Мб пам’яті. Ресурс тонер-картриджа становить 10000 сторінок і собівартість друку одна з найкращих у своєму класі. Можливість відстеження завдань, надісланих на друк із різних робочих місць, дозволяє керівникам та адміністраторам не турбуватися про раціональне використання апарату співробітниками. Також не може не тішити функціональна продуманість апарату, зокрема реалізовані функції автокалібрування кольору та автоматичного визначення товщини носіїв.

Xerox Phaser 6200

Лазерний повнокольоровий принтер з традиційно високою якістю друку для Tektronix. Використовується однопрохідний друкуючий механізм, швидкість виведення ч/б та повнокольорових сторінок ідентична – 16 стор/хв. Великий РК-індикатор не лише з текстовими, а й з графічними підказками. Продумане ПЗ здатне порадувати найвибагливішого користувача. Хотілося б також наголосити на тому факті, що upgrade даного апарату проводиться з достатньою легкістю. Принтер дуже швидко прогрівається і працює.

Xerox Phaser 8200

Дана модель принципово відрізняється від інших принтерів тим, що вона базується на твердофарбовій технології. Швидкість друку така сама, як і у Xerox Phaser 6200 – 16 стор./хв. Принтер відмінно працює із кольором, зображення відрізняються насиченістю. Найбільш швидкий вихід першої сторінки серед усіх апаратів, які ми розглядаємо. Так як у принтері використовується сухе чорнило, то відбитки не дуже стійкі до будь-яких впливів. Також не рекомендується використовувати цей апарат у регіонах з нестабільним енергопостачанням. З іншого боку, дана технологія дозволяє друкувати на носіях великої густини, що є визначальним критерієм у деяких сферах застосування.

hp Color LaserJet 2500

Color LaserJet 2500 відрізняється стильним дизайном, плавністю ліній і малими габаритами. У принтері використовується технологія 4-х прохідного кольорового лазерного друку, тому швидкість друку в кольорі - 4 стор.,а в монохромному режимі – 16 стор./хв. Загалом апарат позиціонується як офісний лазерний пристрій середньої продуктивності з можливістю друку в кольорі.

hp Color LaserJet 4600

У цьому принтері реалізовано оригінальне конструкторське рішення – тонер та барабан розміщені в єдиному принт-картриджі. Таких принт-картриджів в апараті чотири (по одному для кожного кольору). Ця конструкція значно підвищує надійність за рахунок зменшення кількості механічних вузлів. Швидкість друку – 16 стор/хв. з роздільною здатністю 600 х 600 dpi. Хороша якість кольорового друку та найкращий у своєму класі виведення тексту дрібних розмірів. Не жартівливий і показник максимального навантаження – 85000 сторінок на місяць. Рекомендується для середніх та великих робочих груп.

EPSON Aculaser C900

Лазерний принтер EPSON AcuLaser C900 є компактним лазерним принтером, що функціонує на базі GDI-технології та призначений для малих підприємств або домашнього офісу. За своїми швидкісними характеристиками можна порівняти з hp Color LaserJet 2500. Додатково може бути оснащений мережевою картою, пристроєм для двостороннього друку та касетним блоком на 500 листів.
Відмінна риса – це вартість принтера, що коливається на даний момент у районі 800 у.о., що автоматично робить його найдоступнішим повнокольоровим лазерним пристроєм.

EPSON Aculaser C4000

Заснований на тандемній технології, цей принтер є свого роду флагманом у лінійці кольорових лазерних принтерів EPSON.
Високопродуктивний 400-мегагерцевий процесор та технологія EPSON AcuLaser Color ASIC забезпечують високу швидкість обробки складних та багатобарвних друкованих завдань. Апарат стандартно оснащений мережевою карткою та блоком двостороннього друку. За швидкістю цей принтер не поступається конкуруючим моделям (за винятком OKI 7000 серії), а за деякими характеристиками перевершує їх, відповідаючи при цьому традиційно гнучкою політикою ціни компанії EPSON. Додаткова установка жорсткого диска дозволить користувачам використовувати низку можливостей керування печаткою.

Minolta Magicolor 2300W

Мабуть, Minolta Magicolor 2300W - найлегший кольоровий лазерний принтер.
Простота управління, компактний дизайн та невисока вартість дозволяє нам сміливо назвати цей пристрій персональним. Принтер друкує зі швидкістю 16 стор/хв. в монохромному режимі та 4 стор./хв. у кольорі. Незважаючи на порівняно високу вартість витратних матеріалів, апарат має всі шанси на успіх, враховуючи непогану якість друку та зовнішній вигляд принтера, який поруч із TFT-монітором прикрасить робоче місце будь-якого керівника компанії.


Висновок

Як ми бачимо, вибрати є з чого, тим більше, що це лише кілька слів на тему, про яку можна говорити дуже довго. Незважаючи на те, що багато моделей схожі між собою, кожен виробник оснащує свої апарати ексклюзивним програмним забезпеченням і цей факт може стати визначальним, якщо перед вами стоїть нестандартне технічне завдання. Тому, слід дуже серйозно ставитися до вибору “іграшки”, яка в майбутньому буде розміщуватися у вашому офісі, і рекомендується ґрунтовно поспілкуватися з фахівцем у цій галузі. Враховуючи інтенсивність, з якою діловий світ цілком закономірно переходить від монохромного до повнокольорового друку, незабаром і вам доведеться робити цей вибір. Сподіваємось, що ми зможемо вам у цьому допомогти. Усього доброго!


Опубліковано: 08.05.2003



Ця стаття є архівною і може бути неактуальною.