Принт-сервер.

Навіщо потрібен принт-сервер?

В організаціях з локальною мережею малого та середнього масштабу поширеним варіантом спільного мережного друку є використання персонального принтера, підключеного до одного з ПК. Головна перевага такого методу – його економічність. Але в такому варіанті під час друку використовуються додаткові ресурси цього ПК. У цьому продуктивність такого комп’ютера значно знижується. Виділення одного ПК лише для мережного друку накладно фінансово, особливо якщо обсяги друку не перевищують можливостей використовуваного друкуючого пристрою. У вирішенні цієї проблеми і покликані допомогти так звані принт-сервери.

Що таке принт-сервер?

Сервер друку являє собою невеликий мережевий пристрій вартістю від $40, до якого може підключатися один або кілька (залежно від типу пристрою) принтерів. Принт-сервери бувають двох типів: зовнішні та внутрішні. Перші можуть працювати з будь-якими принтерами незалежно від виробника. Внутрішні – лише з принтерами розробника сервера друку. У будь-якому випадку пристрій є “прозорим” для ОС і вимагає лише коректного настроювання його параметрів для транспортних протоколів, що використовуються в мережі.

Різні моделі серверів друку відрізняються в основному кількістю і типом портів для підключення до них принтерів, швидкістю роботи в мережі (10 або 100 Mbps), розмірами, а також спектром мережевих протоколів, що підтримуються, і, як наслідок, здатністю працювати в “багатоопераційних” мережах (т. е. локальних мережах, в яких використовуються).

З кожним принт-сервером поставляється фірмова програма адміністрування, що має розширені або не дуже засоби налаштування та діагностики. Як правило, подібне ПЗ працює лише з пристроями одного виробника.

Залежно від моделі та виробника принт-сервера можливі кілька варіантів його поведінки в мережі. Деякі моделі стають видимими у мережі як окремі ПК з підключеними до них принтерами. У цьому випадку для інсталяції принтера на робочий комп’ютер використовується звичайний алгоритм підключення мережевого принтера. При цьому на клієнтську машину не доводиться встановлювати будь-яке додаткове програмне забезпечення від розробника принт-сервера. Адміністрування останнього проводиться з того ПК, на якому встановлено конфігураційне програмне забезпечення. В іншому випадку для інсталяції принтера, підключеного до сервера друку, на ПК користувача необхідно встановити та налаштувати клієнтську частину ПЗ, що додається, яке емулює локальний порт принтера на його машині.


Опубліковано: 02.06.2009